Більше 80% земної поверхні вкрито водою. Цей елемент становить в буквальному сенсі основу всього життя на землі. Для того, щоб це так і залишалося, наша природа має в розпорядженні комплексну і розумною системою, за допомогою якої цей життєвий еліксир постійно відновлюється.
Вода в басейні також потребує цього балансі - між нормальним щоденним забрудненням і відповідної чищенням. Забруднення. Вода в басейні забруднюється не тільки при купанні (жири, масла, шкірні лущення, косметика купаються і т.д.), але також при контакті з зовнішнім середовищем (пил, опади, суперечки водоростей і ін.). Для того, щоб ви довго насолоджувалися своїм басейном, вода повинна бути завжди гігієнічно чистою. Постійний приплив свіжої води, фільтрація і циркуляція - це ще не повний комплекс заходів необхідних для повноцінного догляду.
Не сумнівайтеся. Ми не хочемо зробити Вас хіміком. Наші продукти розроблені так, що просте і ефективне їх застосування може зрозуміти навіть дитина.
Поряд з відходом за допомогою припливу свіжої води, фільтрації і циркуляції води, які здійснюються завдяки техніці автоматично і майже непомітно, необхідними для ефективного догляду за водою є наступні заходи:
- Регулювання рН - показник;
- Дезінфекція;
- Спостереження за освітою водоростей;
- Коагуляція (усунення каламутності ) через певні проміжки часу;
- Консервація басейну.
1. Регулювання рН - показник
Початком всього є регулювання рН - показник. Він є основою для всіх і всього:
Водневий показник рН - показник ступеня лужності або кислотності води. При рН = 7 вода має нейтральну реакцію, якщо показник рН більше 7 - лужну, якщо рН менше 7 - кислу.
Для води басейну оптимальним вважається значення рН в діапазоні 7,2 - 7,4 (допускається 7,0-7,6)
Якщо показник рН вище 7,6:
- Випадання вапняного осаду (помутніння води, склейки в фільтрі) ;
- Знижується дезінфекційний дію;
- Збільшується осад при флокуляції з флокуляційно засобами, що містять алюміній;
- Вода набуває неприємного запаху
Якщо показник рН нижче 7,2:
- Роздратування слизової
- Підвищується пошкодження металевих деталей, матеріалів і швів плиткового покриття.
Дуже важливо пам'ятати, що при значенні рН = 7,0 ефективність знезараження хлором в 3 рази вище, ніж при рН = 8,0
За допомогою басейнових тестерів в залежності від інтенсивності користування басейном потрібно вимірювати показник рН (в середньому 1-2 рази на тиждень).
Усунення екстремальних рН - показників є дуже простим:
Підвищення рівня рН
РН - ПЛЮС
Застосування:
Для підвищення рівня рН на 0,1 в 40мЗ води необхідно розчинити приблизно 400 г порошку. Необхідна кількість реагенту розчинити у воді в пластиковій ємності. Отриманий розчин розділити на кілька порцій і по черзі рівномірно розподілити в воді басейну.
Зниження рівня рН
РН - МІНУС
Застосування:
Для зниження рівня рН на 0,1 в 40 мЗ води потрібно розчинити приблизно 300 г порошку. Необхідна кількість реагенту розчинити у воді в пластиковій ємності. Отриманий розчин розділити на кілька порцій і по черзі рівномірно розподілити в воді басейну. Препарат додавати в воду в стороні від металевих деталей, щоб уникнути корозії.
2. Дезінфекція води препаратами хлору
Вода басейну повинна бути не тільки прозорою, але і гігієнічно бездоганною. На жаль, в басейн (навіть закритий) з навколишнього середовища і з тими, хто купається неминуче потрапляють різного роду забруднення. Тому воду необхідно дезінфікувати.
Знезараження води продуктами хлору отримало найбільш широке поширення внаслідок його високої ефективності і економічності. Крім того, під час хлорування вода набуває бактерицидні властивості, тому що хлор здатний зберігатися у воді протягом тривалого часу.
Знезараження води містять хлор препаратами проводиться такими дозами, щоб після повного знищення бактерій і органічних речовин у всіх водних ділянках басейну постійно реєструвався надлишок хлору - залишковий вільний хлор в кількості не менше 0,3-0,5 мг / л. Цим забезпечується тривалість дії хлору не тільки в звичайних умовах експлуатації басейну, а й при різкому збільшенні забруднення води (погіршення погодних умов, збільшенні числа тих, що купаються).
зміст вільного залишкового хлору рекомендується вимірювати щодня.
Якщо Ваш тестер показав значення 0,3-0,5 мг / л, то вже пора перевірити наявність в скиммере або в плаваючому дозаторе достатньої кількості кошти «C -90T », або« MC-T »
Практика експлуатації плавальних басейнів показує, що існує ризик звикання мікроорганізмів до мінімально допустимої концентрації залишкового хлору.Утворилися стійкі форми потрібно знищувати, періодично застосовуючи ударне хлорування (обробку води басейну підвищеними дозами хлору) препаратом «C-60» або «C-60T»
Концентрація вільного залишкового хлору у воді басейну при ударному хлорування - 2,0 - 3,0 мг / л, максимально - 5,0 мг / л. Не слід користуватися басейном протягом 12 годин після проведення процедури ударного хлорування.
Якщо при купанні Ви відчуваєте сильний запах хлорки, подразнення очей і шкіри, це, частіше за все, свідчить про нестачу дезинфікуючого засобу, а не про його передозуванні. В даному випадку, замість швидкого і повного окислення органічних речовин хлором, відбувається лише часткове їх окислення з утворенням великої кількості хлораминов (зв'язаного хлору), які і спричиняють подразнення шкіри і виникнення в басейні характерного неприємного запаху. Для повного окислення хлораминов необхідно у вечірній час провести процедуру ударного хлорування препаратом «C-60» або «C-60T». Наступного ранку можна буде знову плавати в басейні.
Повільно розчинний хлорвмісних препарат в таблетках по 200 г. Вміст активного хлору 85-90%. Застосовується для тривалого знезараження води басейну.
Дозування:
По 1 таблетці (200 г) на 20 мЗ води приблизно 1 раз в тиждень. Точна періодичність дозування визначається з досвіду експлуатації конкретного басейну.
Застосування:
Необхідна кількість таблеток помістити в скімер або в плаваючий дозатор. Тривалість дії таблеток залежить від температури води, погодних умов та інтенсивності використання басейну.
Рекомендуємо проводити ударне хлорування препаратом «C-60» або «C-60T» кожні дві або три тижні згідно з інструкцією по його застосування.
Необхідно регулярно (не рідше 1-2 разів на тиждень) вимірювати і, при необхідності коригувати рівень рН.
Препарат не можна додавати в воду басейну, тільки в скімер або плаваючий дозатор (може статися знебарвлення або зміна кольору облицювання!).
Застосовуючи препарати хлору, що містять цианурової кислоту, необхідно пам'ятати, що вона не витрачається разом з активним хлором, а поступово накопичується в воді басейну, пов'язуючи хлор і перешкоджаючи процесу знезараження. Згодом це може призвести до «сверхстабілізаціі» хлору і значного зниження його дезінфікуючих властивостей. У цьому випадку, незважаючи на присутність необхідної кількості залишкового хлору, вода басейну мутніє і в ній починають розвиватися мікроводорості. Для запобігання цьому необхідно регулярно додавати в басейн певну кількість свіжої води (промивати фільтр не рідше 1 разу на тиждень).
Дозування і застосування дивіться на упаковці.
Одна таблетка з трьома активними компонентами: дезінфікує, флоккулірует і вбиває водорості. Повільно розчинний хлорвмісних препарат. Використовують для тривалого хлорування.
Застосування:
AquaDoctor MC-T рекомендується до застосування тільки після шокової (ударної) дезінфекції води. Також важливо, щоб показник pH води був в межах свого нормованого значення (7.2-7.4). Препарат виконаний у вигляді великих 200-грамових таблеток. Одну таблетку, рекомендується використовувати на 15 кубометрів води (м³). Потрібну кількість засобу кладеться в скіммерний відсік басейну (кошик) або дозатор, після чого запускається фільтруюча система. В середньому, на повне розчинення таблеток потрібно період до 14 діб, після, процедура повторюється знову. Крім рівня pH також рекомендовано перевіряти значення вільного хлору, нормальним показником вважається 0,3-0,6 міліграма на літр.
Дозування і застосування дивіться на упаковці.
Препарат випускається у вигляді таблеток, вагою 20 г, з вмістом активного хлору 55%. Швидкорозчинний препарат для знищення мікроорганізмів і забруднень. Перешкоджає розмноженню мікроорганізмів. Засіб придатне для ударного хлорування.
Застосування:
При заповненні басейну додавати 20 г (1 таб.) На 1мЗ води.
при профілактиці додавати 3 г на 1мЗ води.
Перед використанням препарату необхідно перевірити, при необхідності вирівняти рівень pH води до значень 7,2 - 7,4.
Потрібна кількість реагенту розмішати у відрі з водою, після чого отриманий розчин додається в басейн по периметру. Потім потрібно включити фільтраційну систему на 10-12 годин. При профілактичній обробці води досить застосування 3 грам речовини на 1 м³, після чого потрібно запустити фільтрацію на 60-120 хвилин.
Дозування і застосування дивіться на упаковці.
Гранульований швидкорозчинний хлорсодержащий реагент з активним вмістом хлору 55%. Застосовується для знезараження води в басейні. Рекомендується для ударного хлорування.
Застосування:
При заповненні басейну додавати 20 г на 1мЗ води.
При профілактиці додавати 3 г на 1мЗ води.
Перед використанням препарату необхідно перевірити, при необхідності вирівняти рівень pH води до значень 7,2 - 7,4.
Потрібна кількість реагенту розмішати у відрі з водою, після чого отриманий розчин додається в басейн по периметру. Потім потрібно включити фільтраційну систему на 10-12 годин. При профілактичній обробці води досить застосування 3 грам речовини на 1 м³, після чого потрібно запустити фільтрацію на 60-120 хвилин.
Дозування і застосування дивіться на упаковці.
3. Усунення водоростей
Для досягнення бездоганної якості води, необхідно, щоб в ній не було водоростей, з якими хлор не завжди може впоратися (особливо у відкритих басейнах). Тому воду басейну необхідно періодично обробляти засобами, що перешкоджають зростанню і розвитку водоростей (альгіциди).
Катіонний тензіди, абсолютно не піниться, без запаху, рідкий. Альгекс препядствует розмноженню і знищує наявні водорості. Опірність при цьому не розвивається. Придатний для використання в будь-якій системі фільтрації.
Застосування:
При заповненні басейну на 1 мЗ води 20 мл, або 2 л на 100мЗ.
При безперервному режимі роботи кожні 8-14 днів на 1мЗ води 5-10 мл, або 0,5-1л на 100 мЗ.
Розрахункова кількість кошти розбавити водою 1: 10 і вливати в воду уздовж країв басейну, потім включити циркуляційний насос фільтрувальної установки.
Дозування і застосування дивіться на упаковці.
Не застосовувати препарат в ставках для розведення риб !
4. Коагуляція (усунення каламутності)
У воді басейну часто присутні дрібні частки, не видимі при денному світлі, однак добре помітні в промені прожектора. Звичайним піщаним фільтром вони не затримуються. Тому в воду додають коагулянт - препарат, здатний формувати з цих забруднень пластівці, які в свою чергу, фільтруються або осідають на дно басейну. При зворотному промиванні ці забруднення з фільтра видаляються.
Коагуляцію проводять кожні 3-4 тижні або частіше, якщо вода в басейні швидко мутніє.
Сульфат алюмінію, легко розчинний порошок без запаху для коагуляції.Істотний помічник сучасних швидкодіючих фільтрувальних установок.
Застосування: 10 г на 1мЗ води.
Необхідну кількість препарату «Флокер »розчинити водою в ємності і розлити по поверхні води. Потім включити систему циркуляції для ретельного перемішування препарату в воді басейну. Через 20-30 хв вимкнути циркуляційний насос і залишити на 10-12 годину. Після видалити осад, що випав за допомогою донного пилососа і включити фільтрувальну установку (встановивши режим фільтрації).
Для оптимального хлопьеобразования значення рН води басейну повинно знаходитися в межах 7,2 - 7,4 {{1} }
Дозування і застосування дивіться на упаковці.
Коагулянт (флокулянт) Аквадоктор SF SuperFlock - коагулююча засіб тривалої дії в картушах (повільно розчинний коагулянт).
Аквадоктор SF призначений для усуває найдрібніших зважених часток, які присутні у воді басейну. Коагулянт ефективність не фільтровані забруднення води робить фільтрованими.
коагулянт Аквадоктор SF необхідно застосовувати в ситуаціях, коли вода в басейні недостатньо непрозора або каламутна, коли промивка фільтра не приносить необхідного результату, коли інші флокулянти малоефективні.
Препарат розрахований на тривалий ефект, завдяки помірній розчинності. Аквадоктор SF найбільш ефективно діє при рівні рН 7,2-7,4
Одного картуша вистачає для обробки максимально 50м3 води. Кожен картуш складається з 5 таблеток по 25 грам. Якщо води в басейні більш 50м3 то використовувати необхідно вже 2 картуша.
Вказану дозу потрібно розглядати як загальну рекомендацію і в конкретних випадках, які залежать від температури води, навантаження на басейн, обсягом надходження забруднюючих речовин, дозування може бути збільшена або зменшена.
Порожні картуші необхідно своєчасно викидати з скіммерній кошика.
Застосування:
протягом 1-2 тижнів після промивання фільтра покласти необхідно кількість картушей в скіммер.
Дати можливість відпрацювати фільтрувальної системі не менше 12 годин для розчинення препарату, потім вимкнути систему фільтрації і дати воді відстоятися не менше 24-х годин.
Після випадання осаду, необхідно провести його утилізацію за допомогою пилососа для басейну.
Після збору всього осаду не забудьте зробити зворотну промивку фільтра.
У разі, якщо після використання препарату Аквадоктор SF вода не стає прозорою, забруднення води може мати органічну природу.
У цьому випадку необхідна початкова (шокова або ударна) обробка води препаратами Аквадоктор С60 (С60-Т) або Аквадоктор О2.
Так само джерелом каламутної води може служити брудний фільтр - необхідно зробити зворотне промивання фільтра, в разі необхідності замінити пісок.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ДОГЛЯДУ ЗА БАСЕЙНОМ
Дані заходи необхідно проводити регулярно
(не рідше 1 разу на тиждень).
1. За допомогою сачка видаліть з води листя та інші великі забруднення.
2. За допомогою спеціальної щітки видаліть зі дна і стінок басейну водорості, вапняні відкладення і інші забруднення.
3. Видаліть забруднення з сітчастих фільтрів в Скимер і насосі.
4. Проведіть чистку дна і стінок басейну донним пилососом.
5. Проведіть зворотну промивку піщаного фільтра.
6. Зробіть аналіз води за допомогою спеціальних тестерів.
7. Додайте всі необхідні реагенти, керуючись результатами аналізу та інструкціями до препаратів.
При знезараженні води басейну хлором регулярно проводите ударне хлорування. Після чого не користуйтеся басейном мінімум 12 годин. Зручно проводити ударне хлорування ввечері.
Робота з хімікатами
1. Зберігати хімікати в щільно закритих упаковках, в сухому і добре провітрюваному приміщенні, недоступному для дітей.
2. Не допускається зберігання різних хімікатів в безпосередній близькості один від одного.
3. Різні хімікати ніколи не можна змішувати.
4. Уникати контакту препарату зі шкірою та одягом. При попаданні реактиву на шкіру або в очі промити великою кількістю води, при необхідності, викликати лікаря.
5. Чи не кидати сухі препарати твердого хлору (таблетки, гранули) безпосередньо в плівкові басейни, це може привести до знебарвлення плівки.
6. Уникати витоків концентрованих розчинів хімікатів в грунт або водойми.
7. Не додавати воду до концентрованого хімікату, завжди додавати хімікати в воду.